هنر تئاتر عنصر آگاهی‌بخشی است

هنر تئاتر عنصر آگاهی‌بخشی است

امیر دژاکام نویسنده و کارگردان عنوان کرد که تئاتر عنصر آگاهی‌بخشی بوده و هست و می‌تواند در جنبه‌های مختلف مورد نظر قرار بگیرد.

امیردژاکام نویسنده و کارگردان تئاتر با این توضیح که در زمان فعلی وظیفه بیشتر مدیران است که با فراهم آوردن شرایط مناسب به روشنگری کمک کنند به خبرنگار مهر گفت: تئاتر عنصر آگاهی‌بخشی بوده و هست و می تواند در جنبه‌های مختلف و با تاکید بیشتری مورد نظر قرار بگیرد. قصص قرآنی یا موضوعات سیاسی همه شاخصه‌های آگاهی بخشی را در خود دارد. یادواره تجلی بصیرت نیز با این عنوان فعالیت می کند و می تواند در بخش های هنری منجر به روشنگری شود.

کارگردان “سه گانه میتراس” با اشاره به دسیسه‌های نیروهای خارجی که به ثروت و موقعیت کشور چشم دارند، توضیح داد: اشخاصی امید دارند نیروهای خارجی بتوانند در این مملکت کاری از پیش ببرند که تصورشان اشتباه است و در طول تاریخ دیده‌ایم چه بلاها سر این کشور آوردند و چه مشقت‌ها کشیده ایم، برگزاری یادواره بصیرت در بخش تئاتر هم قدمی است تا عقل جمعی کنار هم بیایند و مشکلات را به دست خودمان حل کنیم.

این استاد دانشگاه با این توضیح که باید به یادواره بصیرت توجه کافی شود، ادامه داد: ردیف بودجه و امکانات لازم برای این یادواره در نظر گرفته نشده است. سال گذشته داوری بخش تئاتر را به عهده داشتم که نوعی کمبود امکانات در بین گروه ها دیده می شد.

وی اضافه کرد: با زمان بندی درست، دقیق و مشخص بودن سقف و کف بودجه می توان این یادواره که تاکیدی برآگاهی بخشی است را با کیفیت مناسب تری برگزار کرد.

دومین یادواره هنری تجلی بصیرت به همت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش های موسیقی، هنرهای نمایشی و هنرهای تجسمی برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

ایمیل شما منتشر نخواهد شد